Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) – patologinio rūgštaus skrandžio turinio atsipylimo į stemplę sukeliamų simptomų kompleksas ir morfologiniai stemplės ir/ar kitų organų pokyčiai, bloginantys gyvenimo kokybę. Dažniausia šio susirgimo priežastis- antirefliuksinio barjero, esančio tarp stemplės ir skrandžio, silpnumas, leidžiantis rūgščiam skrandžio turiniui grįžti atgal į stemplę. Tipiniai ligos simptomai (rėmens graužimas, atpylimai rūgščiu turiniu, raugėjimas) gali būti lydimi rečiau pasitaikančių ligos išraiškų – kosulio, užkimimo, skausmo ryjant, seilėtekio, kartumo burnoje jausmo.

Gastroezofaginio refliukso liga yra funkcinis sutrikimas. Jos gydymas turi būti efektyvus, leidžiantis pasiekti pageidaujamo rezultato – klinikinių simptomų išnykimo ir gyvenimo kokybės pagerėjimo. Šiuolaikinis medikamentinis gydymas protonų siurblių inhibitoriais ir H2 receptorių blokatoriais leidžia efektyviai sumažinti refliuksato agresyvumą ir pasiekti labiausiai varginančių simptomų regresiją. Tačiau net ir ilgalaikis medikamentinis gydymas nepašalina dažniausios susirgimo priežasties – antirefliuksinis barjeras lieka susilpnėjęs, sumažėja tik atsipilančio turinio agresyvumas. Antirefliuksinį barjerą visiškai atstatyti galima tik chirurginiu būdu – atliekant minimaliai invazinę antirefliuksinę operaciją.

Norint pasiekti optimalaus gydymo rezultato kiekvienam pacientui, labai svarbus tikslus ligos priežasties nustatymas ir individualios gydymo taktikos parinkimas.

Mes suprantame, jog kiekvienas iš Jūsų yra unikalus savo liga, poreikiais, galimybėmis ir gyvenimo būdu. Gydymo būdas, kuris tinkamas vienam, ne visada yra geras visiems. Sukaupę daugiau nei dešimtmečio patirtį gydant visas gastroezofaginio refliukso ligos formas, tiek medikamentiniu, tiek chirurginiu būdu, su didžiausia pagarba ir dėmesiu, stengsimės pritaikyti visas savo žinias ir kvalifikaciją padedant Jums.