Atmintinė prieš operaciją

 1. Atvykstant į operaciją, būtina su savimi turėti asmens tapatybės kortelę arba kitą asmens dokumentą, kuriame nurodomas asmens kodas ir nuotrauka.
 2. Pacientams, kuriems teikiamos dienos chirurgijos paslaugos, kurių dalį apmoka Teritorinė ligonių kasa, būtina su savimi turėti siuntimą (forma 027/a) iš savo šeimos gydytojo, nukreipiantį operaciniam gydymui.
 3. 10 dienų laikotarpyje iki operacijos atlikite šeimos gydytojo paskirtus priešoperacinius tyrimus. Jeigu tyrimai bus atliekami mūsų klinikoje, atvykite sutartu laiku, nieko nevalgius ir negėrus.*
 4. Jei turite sveikatos sutrikimų (pavyzdžiui, alerginių reakcijų, širdies darbo sutrikimų, įgimtų ligų, lėtinių susirgimų ir pan.), apie tai praneškite gydytojui prieš operaciją.
 5. Praneškite chirurgui apie savo netikėtus sveikatos pasikeitimus prieš operaciją (peršalimą, kosulį, karščiavimą, infekciją, lėtinės ligos pablogėjimą). Dėl to, Jūsų paties saugumui, gali tekti atidėti operaciją.
 6. Pasitarkite su gydytoju, ar galite prieš operaciją gerti Jums įprastus vaistus.
 7. Jei pastoviai vartojate vaistus, pvz. nuo padidėjusio kraujospūdžio, juos rekomenduojama išgerti ne mažiau kaip 2 valandas iki operacijos su nedideliu kiekiu (50-100 ml) vandens.
 8. Jei geriate bet kokius kraują skystinančius vaistus, būtinai apie tai iš anksto informuokite chirurgą, geriausia – pirmo vizito metu. Apie kraują skystinančių vaistų vartojimo nutraukimą prieš operaciją aptariama individualiai.
 9. Dvi savaites iki operacijos negalima gerti “Aspirino” (ar kitų medikamentų į kurių sudėtį įeina “Aspirinas).
 10. Operacijos išvakarėse pavalgykite tik lengvą vakarienę.
 11. Nevalgykite ir negerkite 8 val. iki operacijos.
 12. Nerūkykite 6 val. iki operacijos.
 13. Negerkite alkoholio 24 val. iki operacijos.
 14. Nusiprauskite po dušu namuose vakare prieš operaciją, arba operacijos dienos rytą.
 15. Nepamirškite pasiimti: savo nuolat vartojamų vaistų, asmens higienos priemonių.
 16. Jūsų patogumui klinikoje turėsite: paciento drabužius (chalatas, vienkartinės šlepetės, operacinių drabužių komplektas), pusryčius, WI-FI internetą, televizorių, atskirą dušą ir WC, rankšluosčius, skubios pagalbos iškvietimo sistemą.
 17. Atsivežkite laisvus, patogius drabužius, su kuriais grįšite į namus.
 18. Operacijos dieną nesineškite į gydymo įstaigą brangių daiktų, nedėvėkite papuošalų. Nenaudokite dekoratyvinės kosmetikos, nagai gali būti padengti nagų laku.
 19. Prieš vykdami į operacinę, palatoje palikite: laikrodį, papuošalus, apatinius rūbus, jei nešiojate – kontaktinius lęšius ar išimamus dantų protezus; dėvėkite tik operacinius rūbus, kuriuos gausite klinikoje; galite dėvėti savo medvilnines puskojines; prieš įeinant į operacinę – pasišlapinkite.
 20. Dieną prieš operaciją su Jumis susisieks klinikos personalas ir informuos kurią valandą atvykti operacijai (atvykti reikia ne vėliau kaip 2 valandos prieš operaciją).
 21. 24 valandas po anestezijos negalima: gerti nepaskirtų vaistų, vairuoti transporto priemonės, dirbti su mechanizmais arba pavojingą darbą, priimti atsakingus sprendimus, pasirašyti svarbius dokumentus.
 22. Jei dėl nenumatytų aplinkybių Jūs negalėsite atvykti operacijai paskirtu laiku, būtinai praneškite apie tai  klinikos personalui ne vėliau kaip 2 dienos iki planuojamos operacijos datos. Skambinkite esant bet kokiems klausimams, neaiškumams ar negalėdami atvykti numatytu laiku tel. nr. +370 612 04006 arba Jūsų operacijos vadybininkui. Taip pat rašykite el. paštu info@newmanclinic.eu

 

*Tyrimai prieš operaciją:

 • Bendras kraujo tyrimas;
 • SPA;
 • INR;
 • Kalis;
 • Natris;
 • Urea;
 • Glikemija;
 • Elektrokardiograma.

 

Ši informacija – rekomendacinio pobūdžio. Tikslesnę informaciją suteiks Jus operuojantis chirurgas.